Nacházíte se: Úvod > Jídlo a restaurace v Praze > Da Emanuel

Da Emanuel

Italská restaurace známého Itala Emanuela Ridi, kterého znáte z televize a konkrétně z pořadu S Italem v kuchyni nabízí domácí těstoviny a výběr mořských plodů.

Na různých místech se dočtete, že jídlo je vynikající, což můžu jenom potvrdit – jejich předkrm, hlavní chod i zákrm stojí prostě za to, ale musíte se připravit, že je to malinko dražší, ale zase to stojí za návštěvu, ikdyž by měla být pouze jadna. Jedinné co si moc neužijete jsou ceny vína, které jsou opět docela předražené, ikdyž by stačilo tak málo….

Restaurace je menší, ale o to útulnější, úplně si neumím představit, když je tam plno, protože některé stolečky byly docela blízko, ale celkový dojem působil domácí atmosférou.

Negativně je vnímána obsluha (na jiných serverech), což se za mé návštěvy absolutně nepotvrdilo. Obsluha byla milá a bavila se s námi – na co máme chuť, co by nám doporučil, řekl nám jaké mají čerstvé mořské plody a ryby a jestli z toho nechceme něco udělat apod. Je možné, že to bylo tím, že měli čas, protože bylo obsazeno pár stolů. Za mě byla obsluha prostě na jedničku.

Jídelní lístek není zbytečně rozsáhlý, ale vybere si v něm opravdu každý, takže vybrané jídlo – pečené filátko z mořského vlka a špagety – byly prostě výborné. Nemůžu si na nic stěžovat.

Velkou výhodu vidím v obchůdku, který je hned vedle restaurace, takže si můžete mnoho surovin nakoupit přímo na místě. Ty těstoviny a focaccia je prostě geniální. (Focaccia si můžete udělat přímo podle Ridiho).

Velice sympaticky na mě působilo, že sám majitel restaurace Emanuel Ridi přišel ke každému stolu a tázal se, zda je vše v pořádku a jestli lidem chutnalo. Myslím, že tak je to správné a tak by to mělo být a hlavně máte hned možnost říct nějakou výtku, já žádnou neměl.

Jediné co je trošku složitější, je najít restauraci:) Přitom z Dejvické je to opravdu kousek.


Zobrazit místo Jídlo v Praze a v okolí na větší mapě

Tags: , ,

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR