Nacházíte se: Úvod > Jídlo a restaurace v Praze > Restaurace Mozaika

Restaurace Mozaika

Na Valentýna všichni vyrazili do restaurací, takže již delší dobu před tímto večerem byly „lepší“ restaurace vybookované nebo vymysleli valentýnské menu o více chodech, ale zase k tomu dali „dobrou“ cenu, takže pokud jste nechtěli dát za večeři pro 2 víc, než 2 tisíce korun, tak jste měli taky smůlu.

Otestovali jsme restauraci Mozaika, kterou najdete na Vinohradech. Četl jsem o ní článek na scuku a je i hodnocená v top 100 restaurací v ČR, tak proč to nevyzkoušet? Taky měli valentýnské menu, ale myslím, že na poměr cena / výkon bylo za dobré peníze. Velké plus dávám možnost rezervace online, kdy vám potvrzení přijde skoro okamžitě.

(Bookio nebo restu mají smysl a začíná je využívat víc a víc lidí, ano vždy si můžete do restaurace zavolat, ale ne vždy se dovoláte). Restaurace je menší, ale o to příjemnější. Obsluha se o vás bez problémů postará, dopouručí a nebyl s ní nejmenší problém.

Jediným neduhem, které dělají snad všechny restaurace, jsou ceny vína. S víno prodávám, takže vím, kde se ceny pohybují a někdy je to prostě přehnané. Na druhou stranu mě překvapilo pivo z pivovaru Matuška. Bylo jiné, ale dobré! Příjemná změna oproti plzničce.

Valentýnské menu

  • Carpaccio z chobotnice – kaviár z divokého lososa, balsamico redukce
  • Kachní prsa na pomerančích – karotkové pyré, gratinované brambory, omáčka ze sicilských pomerančů
  • Domácí toffifee – čokoládová ganache, karamelová omáčka s lískovými oříšky
  • Sklenička Fraumil rosé

Carpaccio mám rád, takže jsem byl na chobotničku docela zvědavý. Plátky byly opravdu nakrájené na tenko a bylo dobře ochucené. Milovník kaviáru by nebyl úplně spokojený, protože ho moc nebylo (pro mě akorát), ale osobně mi to moc nevadilo. Kachni prsa byla…prostě super, omáčka a pyré tomu dodávalo skvělou kombinaci chutí. Domácí toffifee to absolutně zabilo, jestli jste měli pocit, že byste si ještě něco dalo, tak domácí toffifee vám tento pocit rychle zaplnilo. Výborné! Čokoláda byla úžasná a karamelový krém tomu dodal tu správnou sladkost. Prostě skoro jako Toffifee, jenom o level lepší :)

Určitě se tam ještě zajdu podívat, protože i z normálního menu bych si byl schopný vybrat a něco vyzkoušet! Za mě dobrý:)


Zobrazit místo Jídlo v Praze a v okolí na větší mapě

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR