Nacházíte se: Úvod > Jídlo a restaurace v Praze > Slovenská koliba Javorník

Slovenská koliba Javorník

Tuto kolibu najdete v Praze, takže nemusíte cestovat na Slovensko. Kolibu najdete v Řepých v blízkosti zastávky „Za Slánskou silnicí“. Koliba vypadá, že je zavřená, ale nedejte se oklamat, protože je otočena na druhou stranu, než je silnice. Jednak vás nebude rušit hluk ulice a pak budete mít pocit, že jste v příloze, protože je vysekaná do svahu, takže ze zahrádky se díváte přímo do „zeleně“.


Koliba nabízí tradiční slovenské jídla, griované maso. Můžete ochutnat grilované jehněčí, bryndzové halušky, strapačky, korbáčiky. To všechno můžete zapít slovenským vínem (je trochu kyselejší) a Zlatým bažentem a pokud budete chtít něco ostřejšího, tak v nabídce najdete borovičku nebo tatranský čaj. Příjemná obsluha v kroji tomu dodá nádech autentičnosti.

V kolibě jsme si dali halušky s bryndzou a škvarky. Halušky byly domácí, což jedině chválíme. Bryndzu nemůžeme posoudit, protože se dá koupit kvalitní bryndza i v makru. Jedinou výtku bych měl k množství škvarků v jídle, protože jich tam bylo docela málo. Celkově bych halušky ohodnotil jedny z těch lepších, které jsme jedl, takže za mě v pořádku. Škoda, že nemají jiné pivo, protože bažant mi moc nechutná.

 
Jak na halušky se zelím jsme psali v receptu – http://www.jidlovpraze.cz/2011/12/halusky-se-zelim/

 

Zobrazit místo Jídlo v Praze a v okolí na větší mapě

Tags: ,

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR