Nacházíte se: Úvod > Ostatní > Italská kuchyně – těstoviny a víno

Italská kuchyně – těstoviny a víno

Na konci května jsem se vydal po krásách našich jižních „skoro“ sousedů do Itálie. Kde jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku obchůdků, supermarketů a hlavně restaurací či kaváren. Během krátké návštěvy Florencie, hlavního města Říma, ale i nečekaně příjemného Orvieta, jsme ochutnali místní speciality a to převážně místní italské těstoviny a víno.

Proč jsou italské těstoviny jiné, než ty naše? Proč když jdete u nás do restaurace, tak se bojíte těstoviny objednat, přitom v Itálii je to tradiční chod a ani jednou jsme neměli strach jej ochutnat. Máme rozdílné chutě nebo naše těstoviny nejsou tak kvalitní? Italské těstoviny mají přes 100 druhů, ale pro nás jsou nejznámější špagety, tortelliny, ravioli, lasagne a nesmíme zapomenout na penne.

Těstoviny jsou vyrobeny z nekynutého těsta, z pšenice a pitné vody. Přidávají se různé látky k jejich obarvení nebo ochucení, ale jenom Italové jim dodají potřebné kouzlo. Italské těstoviny pochází z 1. století n. l. (zmínka o nich byla v Apiciově knize) a první pokrm byl sekané maso a lasagne, které jsme ochutnali i v Itálii a srovnat je s těmi českými opravdu nejde. Italská kuchyně je považovaná za jednu z nejlepších na světě. Lasagne (určitě je to i způsobem přípravy) byly měkké, takže se bez problémů daly krájet, omáčka s masem tomu dodávala jedinečnou chuť a k tomu doporučené italské víno vytvořilo jedinečnou kombinaci chutí.

V italských obchodech najdete mnoho druhů těstovin, osobně jsme vyzkoušeli značku Delverde, která měla zastoupení snad ve všech tvarech a velikostech. Jelikož nám těstoviny chutnaly, snažili jsme se najít dodavatele i v české republice a naštěstí to nedalo moc námahy, protože v Praze jsou hned 2 obchody, které tyto těstoviny prodávají. (Viz níže na mapě).


Zobrazit místo Italské prodejny na větší mapě

Takže pokud jste se do pravého italského jídla zamilovali, tak jako my, tak neváhejte a tyto prodejny navštivte. Nebojte se širokého výběru, protože prodavači vám ochotně s výběrem poradí.

K italským těstovinám patří i italské víno. Mnoho lidí nedá dopustit na českou respektive moravskou produkci, ale proč si nedopřát lehké italské víno k lehkému obědu? Italové hodně dbají na své značky a svá vína rozdělují podle oblastí. Ochotný personál v restauraci vždy doporučil vhodné víno, které se k danému jídlu hodilo. Ve výše zmiňované prodejně si můžete italské vína koupit. Najděte si recept, nakupte italské těstoviny a italské víno a udělejte si příjemný den.

Tags: , ,

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR