Nacházíte se: Úvod > Ostatní > Valtické vinné trhy 2013

Valtické vinné trhy 2013

O víkendu proběhly 46. ročník valtických vinných trhů, kde jste měli možnost ochutnat 926 vzorků vína. Vína nebyla pouze z České republiky, ale i z Rakouska, Slovenska a Argentiny.

Vítězem a championem bílých vín se stal Ryzlink vlašský, pozdní sběr, ročník 2011 výrobce Vinařství Volařík z Mikulova. Vítězem a championem červených vín bylo víno Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů, výrobce PATRIA Kobylí a.s.

Velká obliba vinných trhů přilákala hodně zájemců o degustaci, ale nebylo jich tolik jako v předešlém ročníku, protože se počasí úplně nepovedlo, takže i doprovodný program měl své mouchy. Víno, které bude chutnat, si na trzích najde každý. Jednak jsou vína rozděleny podle značek, pak podle cukernatosti, takže můžete ochutnat víno, které mělo zbytkový cukr 0, ale i přes 150. K dobré náladě přispívala i cimbálová muzika, takže pokud příští rok nebudete mít začátkem května žádné plány, tak se na Valtické vinné trhy určitě zastavte.

Hodnocená vína (zlaté medaile až diplomy) byla, dle mého názoru, vybrány poctivě a kvalita odpovídale umístění.

Osobně mě mile překvapil Müller Thurgau, pozdní sběr 2012, zbytkový cukr 4, který získal ve své kategorii stříbrnou medaily.

Tags:

Autorem článku je .

Jeden komentář v “Valtické vinné trhy 2013”

  1. […] již dříve na jiných výstavách v ČR nebo v zahraničí. Mezi těmito víny byl i vítěz Valtických vinných trhů – Ryzlink vlašský pozdní sběr 2012, polosuché víno z vinařství Volařík, takže […]

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR