Nacházíte se: Úvod > Jídlo a restaurace v Praze > Stejkárna Holešovice

Stejkárna Holešovice

Zajít si v Holešovicích na kvalitní maso není vůbec problém. Stačí navštívit stakehouse Stejkárna, kde si toto maso můžete dát. Doporučuji si rezervaci udělat dostatečně dopředu (3-4 dny), protože převážně o víkendu ve večerních hodinách je tam plno, takže je velká pravděpodobnost, že se na vás nedostane. Naše první návštěva, krátce po otevření Stejkárny (2-3 roky zpátky) byla na tataráček z hovězí svíčkové a byl vynikající, samozřejmě si na něm dali záležet, když zrovna otevřeli, proto nás zajímalo, jak se situace změnila po několika letech od naší poslední návštěvy.

Stejkárna je menší restaurace, kde je pár stolů, ale to působí „domácí“ a pohodovou atmosférou. Jídelní lístek obsahuje masa z amerického a jihoamerického dobytka. Pokud nevíte jaké maso si vybrat, tak obsluha vám určitě poradí. Osobně nikdy nevím jak bych chtěl maso propečené a tady se mi líbolo, že jídelní lístek obsahuje i propečenost masa s názornými obrázky. (V nabídce naleznete i hovězí, kuřecí maso, hamburger apod., ale to byste nemuseli chodit do steakehousu).

V naší skupině jsme měli několik stupňů propečenosti a všechny byly udělány podle představ. Steak můžete mít ve 2 variantách – 220 g a 320 g. Někomu může stačit 220 g, ale osobně mi to přišlo málo a grilovanou zeleninou jsem to už nedohnal, takže bych ke každému steaku doporučil ještě porci další přílohy nebo si vzít vyšší gramáž. Ke každému steaku máte možnost si vybrat omáčku, kterou máte v ceně – pepřová, modrý sýr atd..

Jak už bylo řečeno, maso bylo udělané podle představy, bylo správně odleželé, takže chuťově výborné. Výhodou Stejkárny je, že si maso u nich můžete objednat a to přímo na jejich e-shopu, ale určitě se tam na kus dobrého hovězího zastavte!

US Top Blade – loupaná plec

US Top Blade - loupaná plec - hovězí maso

Stejkárnu najdete:

 

View Jídlo v Praze a v okolí in a larger map

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR