Nacházíte se: Úvod > Jídlo a restaurace v okolí Prahy > Statenický mlýn

Statenický mlýn

Pokud se budete toulat kolem Prahy a narazíte na vesničku Statenice, tak si zajděte do stylové restaurace Statenický mlýn, názvem se nenechte zmást, jedná se o stylovou restauraci v anglickém stylu, která nabízí dvě patra, chill out s pohodlnými sedačkami a venkovní terasu, postavenou přímo nad jezírkem. Kapacita restaurace čítá zhruba 180 míst. V teplejším období se můžete posadit na terasu a sledovat zlaté kapry v rybníčku.

Z jídelního lístku si vybere každý. V nabídce je několik předkrmů, polévky, těstoviny, masa a velký výběr pizz. Z pití máte na výběr ze 3 druhů piva – Stella, Hoegaarden a Staropramen a z rozlévaného vína pak Chardonnay. Při objednání jídla vám donesou couvert a to konkrétně 2 druhy. První je mini pizza (těsto, tomato, sýr a nejspíš prošuto) a pak tyčinky, které si můžete namáčet do dressinku (olej s bylinkama).

Jelikož nás bylo v restauraci víc, tak jsme měli možnost vidět, ochutnat víc druhů jídla. Z polévek stojí za zmínku – Smetanová polévka z lesních hub podávaná s křehkou bramborovou slámou. Hovězí tatarák na japonský způsob, který vám rovnou namýchají, což je pro mnoho lidí bonus, Pappardelle s kousky králíka na tymiánu a hříbcích nebo Spaghetti s kozím sýrem. Z české nabídky pak Pozvolna pečená vepřová líčka na husté omáčce z fenyklu nebo Konfitované králičí stehno.

Jestli stále nebudete mít dost, tak si můžete vybrat z několika druhů desertů.

Myslím, že si každý přijde na své a určitě si vybere.

Příjemná restaurace – http://www.detaillo.cz/


View Jídlo v Praze a v okolí in a larger map

Autorem článku je .

Odpověď

Kvalitní vína z jižní Moravy - www.topvinazmoravy.cz nebo DameJidlo.cz - rozvoz jídla po celé ČR